Szukasz zegarka dla siebie? Zwróć uwagę na prestiżową markę Bulova z wielowiekową tradycją!

0
1658

Marga Bulova powstała w XIX wieku i początkowo nic nie zapowiadało sukcesu koncernu zegarkowego. Mały zakład jubilerski miał jednak potencjał. Rozwój marki jest wynikiem innowacyjności, konsekwencji i budowania prestiżu. Mała firma niegdyś, dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie.

Nieszablonowe wzornictwo często uzupełniane kamieniami szlachetnymi, nietuzinkowe napędy kwarcowe i automatyczne oraz wysoka jakość to cechy marki Bulova. Wielowiekowa tradycja, doświadczenie założycieli marki i ich kontynuatorów sprawiły, że Bulova gościła w najbardziej prestiżowych wydarzenia świata. Zegarki Bulova wykonywane są z najlepszych materiałów, zaskakują innowacyjnymi technologiami i zachwycają designem. Posiadanie w indywidualnej kolekcji zegarków modelu marki Bulova jest także zwiększeniem prestiżu samego właściciela. Początki całej historii marki to romantyczna opowieść o młodym i pracowitym imigrancie. Joseph Bulova, bo o nim mowa jest założycielem marki Bulova.

Rys historyczny, czyli od zera do milionera

Cała historia bierze swój początek w XIX wieku, kiedy imigrant czeski Joseph Bulova przybył do Stanów Zjednoczonych. Młody i ambitny człowiek szybko podjął swoją pierwszą pracę, a była to firma Tiffany`ego. Przedsiębiorczy Bulova postanowił jednak otworzyć własny biznes w 1875 roku. W bogatej dzielnicy Nowego Jorku powstał pierwszy sklep jubilerski Josepha Bulova. Po wielu latach, bo dopiero w 1911 r. firma rozpoczęła produkcję zegarków i zegarów. Pierwsze modele damskie Bulova wprowadzono na rynek 1924 r. Lata dwudzieste ubiegłego wieku to dynamiczny rozwój manufaktury i sprzedaży zegarków. Konsorcjum zwiększa swój kapitał z 50 tys. dolarów do 1 miliona dolarów. Firma debiutuje również 1927 r. na amerykańskiej giełdzie. To był fundament do powstania jednej z najbardziej prestiżowych marek świata.

Prestiż i luksus

Czasomierze marki Bulova od zawsze charakteryzowały się wysoką jakością wykonania i uwielbieniem prestiżu oraz luksusu. Do produkcji czasomierzy wykorzystuje się najlepsze materiały dostępne na rynku takie jak stal szlachetna. Szlachetne jednak są również kamienie w zegarkach, które zdobią koperty lub dbają o żywotność mechanizmów. Bulova jest pierwszą marką na świecie, która zastosowała kamienie szlachetne w napędach automatycznych. Poza diamentami i stalą szlachetną, czasomierze Bulova wykorzystuje do produkcji różowe złoto czy masę perłową. Kompozycja szlachetnych materiałów sprawia, że zegarki uznawane są za szalenie prestiżowe i wyjątkowe.

Innowacyjność i technologia

Zegarki Bulova od dziesięcioleci kojarzone są z innowacyjnością i nowoczesnymi technologiami. Pierwszą nowinką godną przypomnienia jest zastosowanie kamieni szlachetnych w mechanizmach automatycznych. Zadaniem kamieni nie jest tylko ładna prezentacja widocznych dla użytkownika części mechanizmu, ale przede wszystkim zwiększenie żywotności mechanizmu. Kamienie łożyskujące nie wycierają się tak szybko, jak stal. W 1952 r. Bulova zaprezentowała najdokładniejszy zegarek kamertonowy na świecie z dokładnością 2 sekund na dobę. Jednak najbardziej prestiżowym wydarzeniem była podróż zegarka Bulova w kosmos. Jeden z modeli został wykorzystany przez NASA do udziału w misji Apollo 11. Oczywiście współczesność też nacechowana jest sukcesami marki. W 2010 roku koncern zaprezentował najdokładniejszy zegarek kwarcowy na świecie, a w 2015 r. powstaje technologia UHF – zegarek automatyczny gubiący maksymalnie 10 sekund w ciągu roku.

Kolekcje dla Pań oraz Panów

Korzenie zapuszczone w jubilerstwie przez markę nie mogły się nie odbić w wyglądzie czasomierzy. Kamienie szlachetne często goszczą na tarczach czy w mechanizmach zegarków męskich Bulova. Jednak manufaktura tworzy zegarki damskie i zegarki męskie nie tylko w duchu luksusu i prestiżu. W ofercie firmy znaleźć można zegarki sportowe, klasyczne oraz w stylu mieszanym casual. Zarówno Panie, jak i Panowie, niezależnie od preferencji i gustów znajdą wśród czasomierzy Bulova model skrojony na miarę własnych oczekiwań.

Bogata historia, niezwykła precyzja wykonania, nieszablonowe wzornictwo i innowacyjność cechują zegarki Bulova. Mimo wielkiego prestiżu dodatkowy atutem marki są przystępne ceny. Warto poświęcić kilka minut i pochylić się nad ofertą prestiżowej marki zegarkowej.

Popularne zegarki z naszej kolekcji to :

BULOVA 98B318 , BULOVA 98A227 oraz BULOVA 98A161

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here