Studencie, wybierz swoje konto!

Wraz z podjęciem studiów wyższych młody człowiek rozpoczyna pierwszy etap samodzielnego życia. Uniwersytet, prywatna szkoła wyższa, policealna lub pomaturalna – nie ma znaczenia, gdzie postanowiłeś się uczyć. Masz od 18 do 26 lat i właśnie wyruszasz na samodzielny podbój uniwersyteckich korytarzy w wielkim mieście? Rozpocznij wkraczanie w dorosłość od założenia konta bankowego!

Konto bankowe dla studenta powinno spełniać wymagania niezbyt zasobnego portfela, czyli być możliwie jak najtańsze i pozbawione dodatkowych opłat. Warto przejrzeć oferty i dowiedzieć się, które konto bankowe dla studenta wiąże się z powitalnymi premiami i posiada najwięcej zalet.

Jakie cechy konta należy wziąć pod uwagę przed podpisaniem umowy z bankiem? Prócz przejrzystych zasad zakładania i funkcjonowania konta warto rozważyć kwestie opłat za prowadzenie konta, za użytkowanie karty – niezbędnej w dobie transakcji bezgotówkowych – oraz za wykonywane przez klienta przelewy krajowe. Aby uzyskać zwolnienie z opłat wystarczy spełnić określone przez regulamin wymogi; najczęściej student zobowiązany będzie do wykonania kilku transakcji kartą w miesiącu. W ramach oferty kierowanej do studentów banki nierzadko oferują atrakcyjne produkty powiązane, na przykład rachunek walutowy lub oprocentowany rachunek oszczędnościowy (uzyskanie oprocentowania zależy od spełnienia określonego warunku, np. stałych wpływów na konto). Nie należy zapominać także o wypłatach z bankomatów. Wiele banków oferuje bezpłatne wypłaty z każdego bankomatu w Polsce, niektóre zaś doliczają kilka złotych prowizji do każdej wypłaty, dokonanej z bankomatu konkurencji. Dlatego student koniecznie powinien sprawdzić, czy w pobliżu przyszłego miejsca zamieszkania znajdują się bankomaty, i, jeśli tak, do którego banku należą. Niektórych studentów skusić może wizja zaprojektowania spersonalizowanej karty, na której umieszczona zostanie wybrana przez niego grafika.

Nikogo nie zdziwi fakt, że student przy wyborze konta niejednokrotnie kieruje się wygodą. Konto internetowe, niezastąpione w coraz popularniejszym handlu online, właśnie tę wygodę może mu zapewnić. Konto bankowe dla studenta powinno wiązać się zatem z wysokim poziomem obsługi przez Internet. Możliwość szybkiego kontaktu z bankiem, stałego kontrolowania swoich wydatków i zlecania przelewów przez Internet jest już w zasadzie standardem, obecnym w codziennym życiu młodego człowieka. Coraz popularniejsze stają się także dedykowane aplikacje mobilne, ułatwiające zlecanie przelewów i codzienne zarządzanie finansami.

Dla studenta, dopiero wkraczającego w świat finansów, doskonałą pomocą w wyborze konta bankowego mogą okazać się dostępne w Internecie rankingi. Warto przejrzeć także portale społecznościowe oraz fora dyskusyjne, na których klienci często dzielą się cennymi uwagami oraz opinią na temat jakości obsługi, oferty i konta bankowego. Nie ma wątpliwości, że oferta banków jest szeroka, a młodzi klienci mogą wybierać wśród coraz ciekawszych i nowocześniejszych ofert.

http://www.sebby.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here