Smartfon do 300 złotych

Nie każdy, kto chce kupić smartfon, może i chce wydać na niego duże sumy – niektórzy zmuszeni są kupić rządzenie za zaledwie ułamek ceny nowego flagowca. Pomimo iż na rynku można znaleźć propozycje kosztujące kilkaset złotych, to wiele z nich zwyczajnie nie nadaje się do codziennego użytkowania, a nazywanie ich smartfonami to zwyczajne nadużycie. Czy więc dysponując budżetem do 300 złotych, można znaleźć urządzenie godne polecenia?

Tanie chińskie smartfony – co jest z nimi nie tak?

W tak niewielkim budżecie można co prawda znaleźć sporo propozycji, to niemal wszystkie pochodzą od mniej renomowanych, chińskich producentów. Często „na papierze” wyglądają one całkiem w porządku, ale w codziennym użytkowaniu okazują się rozczarowujące. Jakość wykonania woła o pomstę do nieba, dotyk działa tragicznie, wyświetlacz nie pozwala na odczytanie niczego w świetle słonecznym, a opisywany jako wydajny procesor nie pozwala nawet na uruchomienie podstawowych programów. W dodatku sprzedawane są z przestarzałymi wersjami Android, co uniemożliwia instalowanie wielu aplikacji. Wbrew zapowiedziom producentów na nowy, przyzwoicie działający smartfon w tym budżecie nie ma co liczyć. Pozostaje się na rozejrzeć za używanymi modelami.

iPhone do 300 złotych?!? To ma sens!

Choć zakup używanego iPhone’a dysponując tak skromnym budżetem, może brzmieć jak absurd, to wbrew pozorom jest to niegłupi pomysł. Do 300 złotych kosztuje np. iPhone SE używany – starannie wykonany telefon, wyposażony w aktualną wersję systemu operacyjnego iOS 15.1. Pomimo 5-letniej obecności na rynku urządzenie wciąż jest wspierane przez producenta. Oczywiście nie działa dzisiaj równie szybko, jak w momencie premiery, wyświetlacz nie robi wrażenia, a zdjęcia nie powalają na kolana, ale raczej na to nie możemy liczyć, szukając czegoś do 300 złotych. Sam telefon wykonany jest z aluminium, zapewnia całkiem sprawne działanie na baterii, dotyk działa perfekcyjnie, a aparatem można wciąż wykonać poprawne zdjęcia w dobrych warunkach oświetleniowych. W przypadku większości codziennych zastosowań połączenie 2 GB RAM, pamięć NVMe i procesor A9 okazują się wystarczające i wrażenia z jego użytkowania można określić jako pozytywne. Na duży plus wyróżniają smartfon jego wymiary – zaledwie 123 milimetry wysokości i 58,6 mm szerokości są dzisiaj niespotykane i pozwalają na swobodną obsługę jedną ręką. Przez każdego. Bez wątpienia iPhone SE to jedna z ciekawszych i wartych rozważenia propozycji dla wszystkich, którzy chcą kupić coś sprawnie działającego, a przy tym nie chcą wydać zbyt wiele.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here