Smart casual – wygoda i elegancja na co dzień

0
1212

Codzienny styl zależy w dużej mierze od miejsca zamieszkania i rodzaju wykonywanej pracy. Inaczej noszą się mieszkańcy wsi pracujący fizycznie, a inaczej osoby z wielkich i średnich miast, zatrudnione np. w biurach. Mieszczuchy coraz częściej skłaniają się ku popularnemu stylowi smart casual – co to takiego?

Czym jest smart casual?

Smart casual to nic innego jak styl półformalny – elegancki, a jednocześnie bardzo wygodny. To taka „sportowa elegancja”, choć określenie to nie oddaje do końca charakteru tego stylu. Aby lepiej zrozumieć, czym smart casual właściwie jest, warto poznać już niemalże klasyczne dla tego stylu zestawy.

Kobiece: spodnie cygaretki w intensywnym kolorze + balerinki + jasna, stonowana koszula + długi sweter bez zapięcia / sukienka midi + czółenka na słupku + pastelowy kardigan

Męskie: spodnie chino + koszula w kratkę + sneakersy + sportowa marynarka / eleganckie rybaczki + koszulka typu polo + skórzane sandały

Styl półformalny pasuje zarówno kobietom, jak i mężczyznom w każdym wieku. To styl dla studentów, osób pracujących w biurach i obracających się w środowiskach biznesowych, a także wszystkich, którzy chcą się nosić elegancko niezależnie od okoliczności, a jednocześnie czuć się niezwykle swobodnie.

Styl do miasta

Kompromis między elegancją i wygodą, będący wyznacznikiem stylu smart casual, umożliwia noszenie się w ten sam sposób przez całą dobę.

W zestawieniach o tej stylistyce praktycznie zawsze wygląda się bezpretensjonalnie – stosownie zarówno do biura, jak i prestiżowej restauracji czy urzędu. Stylizacje smart casual są też bardzo wygodne, dzięki czemu nie utrudniają uprawiania sportów o charakterze rekreacyjnym i są odpowiednie na liczne okazje nieformalne, np. spotkania w gronie przyjaciół czy wypady do kina.

Zalety stylu półformalnego doceniają przede wszystkim osoby mieszkające i pracujące w dużych i średnich miastach, które w czasie wolnym prowadzą aktywne życie poza domem – smart casual pozwala im cieszyć się codziennością bez konieczności zmieniania ubrań w ciągu dnia. Na tej podstawie łatwo dojść do wniosku, że styl półformalny ma zdecydowanie miejski charakter.

Smart casual u kobiet i mężczyzn

W stylu półformalnym noszą się często np. pracujące w biurach i urzędach kobiety.  Przeważnie, wybierając zestawy określane jako idealne do pracy, nie są świadome faktu, iż są to w istocie stylizacje smart casual. Zupełnie inaczej wygląda to u mężczyzn, którzy w stylu półformalnym noszą się zazwyczaj celowo i szukają różnych porad na temat tego stylu w magazynach i internecie.

Smart casual stanowi alternatywę dla sztywnych i niewygodnych stylizacji o charakterze formalnym i biznesowym. Dzięki niemu, panowie nie muszą codziennie nosić drogich i szybko brudzących się garniturów, a także męczyć się w klasycznych butach oksfordkach. Ubierając się półformalnie, są przygotowani zarówno na wszystkie okazje zawodowe, jak i prywatne.

Smart casual to miejski styl łączący w sobie elegancję z wygodą, który pasuje zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Bezpretensjonalny, odpowiedni na wszystkie okazje styl półformalny, można polecić wszystkim osobom lubiącym szybkie tempo życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here