Skuter - wymiana kół, serwis i naprawa

Skuter to lekki, zabudowany, dwukołowy motorower, który posiada stałą osłonę nóg, jak również elektryczną zmianę biegów. Sprzęt ten powinien być poddawany przeglądom i serwisowi, jak również wymianie i naprawie wyeksploatowanych części. Co najczęściej podlega wymianie w skuterze? Jak zmienić koła w skuterze?

Koła do skuterów 

W zależności od rodzaju pojazdu, należy dobrać odpowiednie koła do skuterów, ich wielkość, grubość i szerokość. Wiele z kół dedykowanych jest poszczególnym modelom oraz pojemnościom danego skutera. Koła można wybrać również uwzględniając markę i producenta, a także kierując się opiniami innych użytkowników. Wielkość kół określona jest przed producenta skutera, a wartości tych należy ściśle przestrzegać. Ważnym czynnikiem jest również wybór modelu opon, który uzależniony jest przede wszystkim od sprzętu i stylu jazdy motocyklisty. Należy to uwzględnić rodzaj szosy po której porusza się użytkownik, jak również pokonywane odległości. Mamy do wyboru opony miękkie, średnie i twarde. Na komfort i bezpieczeństwo jazdy ogromny wpływ ma również ciśnienie w oponach. Niedostateczne ciśnienie obniża komfort jazdy, jak również wpływa na niesterowność pojazdu. Ciśnienie to należy sprawdzać co najmniej raz w tygodniu.

Jak zmienić koła w skuterze?

Przed wymianą koła należy umieścić skuter na przygotowanym podłożu, podnośniku, zdjąć tłumik skutera, a także wszystkie opaski trzymając śruby. Kolejno należy odkręcić śruby amortyzatora i podnieść go nieco wyżej. Kolejnym etapem jest odkręcenie śrub koła – najlepiej czynność tę wykonać w pozycji opuszczonego skutera lub wspomóc się naciśnięciem hamulca. Dzięki temu koło nie będzie się kręciło podczas luzowania śrub. Kolejno trzeba zdjąć wspornik mocowania koła i można zdjąć koło skutera. Zakładanie nowego koła wiąże się z powtórzeniem wszystkich czynności w odwrotnej kolejności.

Ile kosztuje wymiana kół w skuterze?

Wymiana kol w skuterze w profesjonalnym serwisie to koszt od 120 zł. Koszt uzależniony jest od rodzaju skutera oraz indywidualnego cennika mechaników.
Wymiana kół to ważny element podczas jazdy, który zapewnia bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu, jak również komfort i wygodę poruszania się po różnego rodzaju terenie. Ceny mogą również nieznacznie zmienić się w momencie powstania jakichkolwiek komplikacji i problemów z wymiana tego elementu.
Dbanie o sprawność skutera pozwoli bezpiecznie poruszać się po drodze, a także odczuwać przyjemność z jazdy i poruszania się tym dwukołowym pojazdem. Należy pamiętać o sprawdzaniu stanu technicznego motocykla, jak również jego poszczególnych elementów.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here