Różne typy podłóg do mieszkania – co je wyróżnia?

0
649

Wybór odpowiedniej podłogi do wykańczanego mieszkania nigdy nie jest tak łatwy ani szybki, jak mogłoby się wydawać. Do wyboru są dziś parkiety drewniane wykonane zarówno z drzew polskiego pochodzenia, jak i drzew egzotycznych, panele laminowane, podłogi z marmuru czy betonu, ale i modne opcje podłóg winylowych. Które z nich wybrać i czym się one wyróżniają?

Naturalne podłogi drewniane

Zdecydowany numer jeden w Polsce stanowią podłogi wykonane z drewna. Wyróżnia ja charakterystyczny urok, wytrzymałość, solidność i tworzony z ich udziałem efekt wysokiej estetyki wnętrza. Tego rodzaju podłogi mogą być wykonane albo z drewna litego, stworzonego wprost do wnętrz industrialnych i aranżowanych minimalistycznie, jak i z bajkowej mozaiki, która dzięki sposobowi ułożenia dobrze się sprawdza do podłóg częściowych np. część drewno, część kamień. Tego rodzaju podłogi można obejrzeć np. w portfolio firmy https://www.podlogiswiata.pl/ zajmującej się od lat takimi realizacjami.

Podłogi winylowe oraz laminowane

Jako doskonała alternatywa dla tradycyjnego drewna, sprawdza się podłoga wykonana z paneli laminowanych lub winylowych. Jedne i drugie wyróżniają się dużą odpornością na zarysowania, długoletnią trwałością oraz piękną kolorystyką, która nie jest tak łudząco podobna do drewna, ale za to tworzy w domach nowoczesny klimat. Podłogi z winylu są dodatkowo bardzo odporne na działanie promieni słonecznych i nie blakną tak szybko, jak drewno, po którego płowieniu widać efekt mijającego czasu.

Surowe, zimne piękno kamienia

Wiele osób ceni również podłogi wykonane w całości z kamienia. Może to być lśniący marmur, polerowany na wysoki połysk, ale i tworzywo sztuczne, jakim jest surowy beton. Zimna, ale bardzo wytrzymała konstrukcja wykonana z użyciem tych materiałów dobrze sprawdzi się do wnętrz zlokalizowanych bezpośrednio na fundamencie. W mieszkaniach i apartamentach w blokach może być ona trudniejsza do zrealizowania lub nawet niemożliwa, z racji na duże obciążenie powierzchni. Warto pamiętać, że kamień zalecany jest raczej tylko tym osobom, które lubią chłód pod stopami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here