Przygotuj warsztat na zimowych klientów i uzupełnij części samochodowe

Zima to pora roku, która szczególnie sprzyja różnym awariom w samochodach. Kierowcy często zmuszeni są do oddania auta do warsztatu i liczą na szybką naprawę. W te chłodne miesiące osoby zmotoryzowane nie wyobrażają sobie przemieszczać się pieszo lub komunikacją miejską. Dlatego warto przejrzeć asortyment i uzupełnić brakujące części samochodowe, by być gotowym na szybką i profesjonalną obsługę.

Najczęściej psujące się części samochodowe

Pierwsze miejsce zajmuje akumulator. Często brak możliwości naładowania lub wymiany go „od ręki” skazuje kierowców na wynajęcie lawety i odstawienie pojazdu do mechanika. Zaraz za akumulatorami znajdują się silniki. Największy problem w ich wypadku stanowią świece. W zależności od rodzaju używanego paliwa, psują się świece zapłonowe (benzyna) albo żarowe (olej napędowy). Dobrze mieć te elementy na stanie. Dodatkowo w zimne dni z oleju napędowego wytrąca się parafina, która zapycha filtr paliwa bądź przewody paliwowe. Należy zatem zadbać o spory zapas części do Diesela.

Koła i zamki również sprawiają niemały kłopot. Stalowe felgi rdzewieją, a zamki zacinają się i nadają zwykle do wymiany. Trzeba też wspomnieć o sprzęgle i hamulcach. W okresie mrozów, pluchy i oblodzonych dróg, te układy pracują intensywniej niż zwykle. Można się spodziewać wielu zgłoszeń właśnie z ich powodu. Toteż oprócz części powinno się pomyśleć o wszelkiego rodzaju olejach, smarach i płynach. Zgłoszenia mogą dotyczyć też wycieraczek – w końcu zimą będą odgarniać z przedniej szyby tony śniegu, zatem ich mechanizm zmierzy się z bardzo ciężkim wyzwaniem. Uszkodzić je może także lód, przed który guma wycieraczek zniszczy się i nie będzie dokładnie czyściła szyby. Obecnie na rynku dostępne są różne modele piór wycieraczek, dlatego warto mieć kilka typów – w zależności od preferencji klienta i naprawianej marki auta.

Jak powiększyć liczbę klientów zimą?

Choć z pewnością twój warsztat nie będzie narzekał na brak zleceń od listopada do lutego, to w prosty sposób można zapewnić sobie wypełniony po brzegi grafik z datami napraw. Co należy zrobić? Być najlepiej wyposażonym warsztatem w okolicy, który działa szybko i radzi sobie z każdą awarią. Części samochodowe bardzo łatwo można zamówić na WoopAuto. Wystarczy wejść na stronę www.woopauto.pl, porównać ceny producentów i dokonać zakupów. Szeroki wybór, dobra cena i błyskawiczna dostawa to ogromna zaleta podczas ruchliwego sezonu. Kierowcy z pewnością docenią niezawodność i zawsze pełny asortyment. Dzięki temu popularność i zaufanie do warsztatu wzrośnie. Będzie on polecany znajomym, pozytywnie oceniany w Internecie oraz szanowany w hurtowniach.

W dzisiejszych czasach liczy się dokładność wykonanej usługi oraz jej czas. Zleceniodawca nie lubi czekać, szczególnie jeśli chodzi o samochód, którym porusza się na co dzień. Zapewnij mu komfortową obsługę i miej pod ręką niezbędne części samochodowe. Będziesz mógł przyjąć więcej zleceń i zarobić jeszcze lepiej względem ostatniego sezonu zimowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here