Podróżowanie z psem – to może być fajne!

0
843

Wielu właścicieli czworonogów z przerażeniem myśli o nadchodzącej podróży, w którą zamierzają zabrać swojego pupila. Skomlenie, warczenie, szczekanie – właśnie tak wielu z nich wspomina wspólne wypady samochodem. Inni z kolei uwielbiają zabierać czworonogi ze sobą i należy to do ich ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu. Jak pokazują doświadczenia, wiele zależy od odpowiedniego przygotowania – zwierząt, ale również i właściciela. Co zrobić, byś Ty i Twój pies, polubili wspólne podróże?

Ucz psa od małego

Ta prosta rada ma największy wpływ na późniejsze doświadczenia ze wspólnym podróżowaniem. Jeśli zadbasz o to, by Twój pupil już od małego oswajał się z samochodem i doświadczeniami towarzyszącymi podróży, to stanie się to dla niego zwyczajną czynnością – jedną z wielu, którą wykonujecie wspólnie. Dlatego jak najwcześniej zapraszaj szczeniaka do samochodu, nawet jeśli nie planujesz nigdzie jechać. Pozwoli mu się to oswoić z nowym miejscem i nie będzie budziło ono w nim tylu emocji. W miarę wcześnie staraj się zabierać psiaka na wspólne przejażdżki – szybko przekonasz się, ile radości to ze sobą niesie. Być może wkrótce będzie to wasze ulubione zajęcie!

Zadbaj o potrzeby fizjologiczne

Twój pies również podróży, musi mieć zaspokajane potrzeby fizjologiczne – w przeciwnym razie przeobrazi się ona w nieprzyjemne wspomnienie, którego nie będzie chciał powtarzać. Nie chodzi tu wyłącznie o regularne postoje celem wyprowadzenia go na trawę czy piasek, ale również dbanie o to, by nie był głodny lub co gorsza – spragniony. To ostanie może wydawać się szczególnym wyzwaniem podczas podróży, zwłaszcza jeśli nie możesz pozwolić sobie na częste postoje, a temperatura za oknem zachęca czworonoga do częstego uzupełniania płynów. Na szczęście, specjalnie wyprofilowana butelka dla psa, zakończona małą miseczką, pozwoli na napojenie psa bez obaw o rozlanie wody i zamoczenie tapicerki. Działa ona podobnie do dziecięcego smoczka i w znacznym stopniu ogranicza możliwość namoczenia wnętrza samochodu.

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Podczas wspólnej podróży niezwykle ważne jest bezpieczeństwo – Twoje oraz Twojego pupila. Dlatego zawsze staraj się przewozić go w odpowiednim transporterze, który ochroni go w razie ewentualnego wypadku oraz uniemożliwi mu rozpraszanie Twojej uwagi czy szturchanie podczas jazdy. Małe psy puszczone wolno mogłyby nawet wejść Ci pod nogi, co mogłoby utrudnić Ci manewrowanie pedałami – co jest całkowicie niedopuszczalne. Zanim więc zaprosisz go do wnętrza auta, zapewnij mu i sobie odpowiednie warunki podróżowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here