Pisanie, czyli proces twórczy

Większość ludzi na świecie boi się pisać. Z różnych powodów hamujemy się przed taką formą wyrażania tego, co siedzi w naszych głowach. Wszystko zależy od danego człowieka. Jednak zwykle najtrudniej jest przezwyciężyć strach przed tym, że nam nie wyjdzie, a ludzie nas wyśmieją. Jest to najczęstsza przyczyna tego, że tak mało osób pisze i pokazuje to innym ludziom.

Nie ma możliwości, aby pierwszy raz w życiu coś napisać i aby było to od razu bestsellerem. Tutaj jak w każdej dziedzinie potrzeba dziesiątek, setek, a nawet tysięcy godzin praktyki! Szacuje się, iż potrzeba około dziesięciu tysięcy godzin nauki i praktyki, aby zostać specjalistą w danej dziedzinie. Podobnie jest tutaj z pisaniem. Nawet posiadając ogromny talent, nasze pierwsze opowieści będą zwykle słabe. Jednak z czasem, gdy nasze doświadczenie i umiejętności będą coraz większe – będziemy tworzyć lepsze dzieła. Najpierw jest ciężka praca i trening a dopiero później daleko w tyle jest gdzieś talent. Nawet największe beztalencie do pisania, jeśli poświęci dużo czasu na naukę i rozwój, stanie się dobre w tej dziedzinie.

Jak napisać opowiadanie, kiedy boimy się wyśmiania przez innych naszego tworu? Tutaj trzeba podejść do tego problemu na spokojnie z chłodną głową. Jeśli jesteśmy początkującymi, to musimy być gotowi na to, że gdy pokażemy komuś nasz tekst, to zostaniemy skrytykowani. Jednak jest coś takiego jak konstruktywna krytyka, dzięki której będziemy mogli wzrastać i uczyć się na błędach – dla niej warto pokazywać innym swoje pierwsze teksty. W taki sposób szybciej będziemy nabierać doświadczenia i umiejętności, co przełoży się na lepszej jakości treści!

Z drugiej strony możemy mieć do czynienia z krytyką, która nie jest w żaden sposób konstruktywna. Na nią jest jedna prosta rada: warto ja ignorować. Wszędzie znajdą się ludzie, którzy będą nas krytykować w agresywnej formie i nie warto sobie nimi zaprzątać głowy. Jeśli przygotujemy się mentalnie na to, że znajdą się ludzie, którzy będą nas krytykować, tylko po to, aby obrzucić błotem, to łatwiej będzie nam to później przyjąć.

http://smakowisko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzepisy kulinarne
Następny artykułŚwięta, święta…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here