Niemiecki dla dzieci

W dzisiejszym świecie bez znajomości języka obcego ani rusz. Co ciekawe, im wcześniej zaczniemy go poznawać, tym łatwiej będzie się nam w nim porozumieć. Mózg dziecka jest niezwykle chłonny, a nauka języka niemieckiego poprzez zabawę to naprawdę dobry pomysł.

Zabawa z językiem

Maluchy najłatwiej uczą się języka poprzez powtarzanie wierszyków, piosenek, słuchanie bajek. Nie przejmuj się, jeśli na początku twoja pociecha będzie robić błędy gramatyczne – osłuchując się z językiem, zacznie intuicyjnie wyłapywać właściwe przydawki, partykuły czy rekcje, tak charakterystyczne dla języka Goethego.

Przy okazji nauka języka niemieckiego może być waszym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Możecie razem oglądać przygody Świnki Peppy (Peppa Wutz), odkrywać nazwy dinozaurów po niemiecku czy układać budowy z klocków, korzystając z niemieckich instrukcji.

Kurs językowy dla dzieci

Jeśli masz wątpliwości co do swoich umiejętności językowych i zastanawiasz się, czy byłoby dobrze, “gdyby w kuchni ktoś przy dziecku mówił po niemiecku”, zawsze możesz wysłać je do przedszkola językowego lub na kurs językowy.

Jak rozpoznać dobrą placówkę? Przede wszystkim zwróć uwagę na doświadczenie lektorów i ich przygotowanie do edukowania małych słuchaczy. Zobacz, czy grupy są małe, a sale na tyle przestronne, że twoje dziecko będzie dobrze się czuło. I oczywiście rozpytaj wśród znajomych i internautów, co sądzą o danym miejscu.

Czy języki nie będą się mylić?

Jeśli zastanawiasz się, czy twojemu maluchowi język obcy nie pomyli się z rodzimym, możesz wyzbyć się obaw – spójrz chociażby na dzieci z rodzin dwujęzycznych. Bez problemu operują one językiem każdego z rodziców. Owszem, podczas nauki dziecko czasem pomyli końcówki lub stworzy polsko-niemiecki neologizm, ale ostatecznie dzisiejsze nauczanie języka niemieckiego dla dzieci nie polega na pruskim drylu!

Jeśli chcesz, by dobrze opanowało język, pozwól mu raczej dobrze się bawić, a zobaczysz, jak cię zaskoczy. Możesz być pewien, że już wkrótce nie tylko odczyta niemieckie napisy na murach we Wrocławiu czy w Toruniu, ale i swobodnie pokonwersuje z mieszkańcami urokliwego Heidelbergu czy też świetnie będzie się bawić w Bremie podczas eksperymentów w centrum nauki Universum.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here