Zegarek jest gadżetem, po który sięgają zarówno panie, jak i panowie. Ich popularność sprawia, że w sklepach znajdziemy wiele typów zegarów od tych tradycyjnych, przez sportowe, aż po luksusowe. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością wśród gwiazd i celebrytów. Luksusowe zegarki goszczą na ich nadgarstkach i są łączone zarówno z codziennymi stylizacjami, jak i tymi wieczorowymi.

Zegarek naręczny uznawany jest za niezbędny gadżet każdego bogatego człowieka. Im jest on droższy, tym lepiej. W zakresie ceny w luksusowych zegarkach można przebierać i wybierać Najdroższe modele kosztują tylko co dobry samochód czy apartament w prestiżowych inwestycjach. Jednak ceny luksusowych zegarków nie zniechęcają, możni tego świata kupują nie jeden, ale kilka zegarków.

Historia zegarka

Za ojca zegarka uznaje się Petera Henleina z Norymbergi. W 1510 roku wynalazł on pierwszy zegarek przenośny, który nazywany był jajkiem norymberskim. Miał on owalny kształt i był rodzajem puszki,  w którym zamknięto mechanizm. Wtedy zegarki noszono jeszcze w kieszeni. Te naręczne pojawiły się dopiero w XIX wieku i jako pierwsze nosiły je kobiety. Postrzegane były wtedy jako biżuteria. Na początku noszenie zegarka na ręce uznawano za niedorzeczny pomysł, dopiero z biegiem czasu uznano, że jest to praktyczne i po zegarki naręczne sięgnęli panowie.

Luksusowe zegarki jako inwestycja

Rynek luksusowych zegarków wart jest miliony dolarów. Wśród najbogatszych ludzi świata istnieją tacy, który czasomierze traktują jako inwestycję i na zakup wyjątkowych modeli przeznaczają małe fortuny. Tworzą oni prawdziwe kolekcje, które warte są miliony. Kolekcje te są inwestycją, bowiem zegarki z biegiem czasu zyskują na wartości. Oczywiście nie wszystkie zegarki, tylko te pojedyncze i wyjątkowe modele.

Luksusowe zegarki: czym się wyróżniają?

Luksusowe zegarki to wcale nie te pokryte szczerym złotem i diamentami. Do tego miana pretendują raczej wysokiej jakości modele znanych marek z tradycjami. Najczęściej jako ekskluzywne zegarki postrzega się te, które wyszły ze szwajcarskich manufaktur. Wyróżniają się one pięknym wyglądem oraz precyzją wykonania. Wysadzane drogimi kamieniami z kopertami i mechanizmami wykonywanym z drogocennych metali szlachetnych oferowane są w najdroższych butikach i ozdabiają ręce najbogatszych.

Luksusowe zegarki: nie te sportowe

Wiele osób szukając dobrego zegarka, sięga po modele sportowe. Trzeba jednak jasno zaznaczyć, że zegarki sportowe niewiele mają wspólnego z modelami luksusowymi. Przede wszystkim nie pasują one do biznesowych i wieczorowych stylizacji. Ich noszenie z garniturem czy smokingiem uznawane jest z prawdziwe fax pass. Eleganckie zegarki to te na skórzanych paskach. Warto również dodać, że jeden zegarek często ma cały zestaw pasków w różnych kolorach. Dzięki temu można je nosić z czarny, szarym czy brązowym paskiem.

Zegarek już od wieków nie jest tylko przedmiotem odmierzającym czas, ale i symbolem prestiżu, estymy i statusu społecznego. Ci, którzy mogą sobie pozwolić, licytują i kupują zegarki, których ceny przekraczają nawet 50 milionów dolarów. Są one małymi dziełami sztuki, w którym każdy mechanizm…działa jak w szwajcarskim zegarku. Takie modele nigdy nie tracą na wartości. Osoby, których nie stać na taki wydatek, mogą poszukać tańszych modeli luksusowych marek. Taki zegarek będzie stanowić wspaniały prezent i dla kobiety i dla mężczyzny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here