Koc do jogi – czy warto go kupić?

0
2063

Coraz więcej osób, uczęszczających na zajęcia jogi lub praktykujących ten sposób medytacji w domu, decyduje się na zakup specjalnego koca do jogi. Czy warto? Jakie właściwości ma ten gadżet? Czy jego zalety zachęcają do zakupu? O tym kilka słów w niniejszym artykule.

Czy warto kupić koc do jogi?

Niewątpliwie koce do jogi stają się absolutnie niezbędne przy wykonywaniu niektórych, nieco bardziej skomplikowanych asan. Koc daje optymalne podparcie dla pleców, kręgosłupa, a także dłoni, łokci i kolan (w zależności od obranej pozycji). Dzięki niemu trudniej o kontuzję i przeciążenie. A dodatkowo koc do jogi pełni zupełnie przyziemną funkcję. Zapobiega on wychładzaniu organizmu podczas przerw w ćwiczeniach, relaksu, a także wykonywania pranajamy. Aby koc do jogi spełniał swoje funkcje, musi jednak zostać odpowiednio dobrany. Zastanów się w jaki sposób ćwiczysz, ile ważysz, jaką masz posturę, a potem wybierz koc idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Wszystkie wymienione czynniki mogą być istotne, więc starannie przemyśl ten zakup.

Po co specjalny koc do jogi?

O ile większość osób zgodzi się, że koc to bardzo przydatny element ekwipunku każdego jogina, o tyle zasadność kupowania specjalistycznego produktu nie jest już taka oczywista. Wiele osób twierdzi, że do uprawiania jogi wystarczy zwykły koc. Czy mają rację? Niekoniecznie. Specjalistyczny koc do jogi posiada bowiem unikalne właściwości, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymały. Nawet po kilkudziesięciu użyciach nie rozciąga się, nie przeciera i nie traci grubości. Dzięki temu możesz z niego korzystać przez wiele sezonów. Tego z pewnością nie zapewni Ci zwykły koc. Dodatkowo specjalistyczne koce do jogi produkowane są z mocnych, wysokiej jakości włókien, które dbają o wygodne i komfortowe wykonywanie poszczególnych ćwiczeń. Ciało jest stabilne, nawet przy dużym nacisku na koc.

Jak wybrać dobry koc do jogi?

Wybierając koc do jogi należy zwrócić uwagę na jego sztywność i grubość. Taki koc nie może być zbyt lekki. Dobrze, aby ważył przynajmniej 1,5 kilograma. To zapewni mu optymalną przyczepność. Dodatkowo włókna muszą posiadać dość zbity ścieg, który zapobiegnie odkształcaniu się koca. Warto też zwrócić uwagę na jego pozostałe właściwości. Dobrze skomponowane zestawienie materiałów zapewni mu odporność przed strzępieniem się i mechaceniem. Taką właściwość ma chociażby bawełniany koc do jogi Manduka, oferowany w sklepie Yoga Bazar. Z kolei osoby z wrażliwą skórą mogą postawić na delikatny i bardzo miękki koc do jogi Waffle Pique – również dostępny na stronie https://yogabazar.pl.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here