depilacji laserowej

Depilacja laserowa zdecydowanie wyróżnia się spośród innych metod usuwania owłosienia. Co jest takiego wyjątkowego w tym zabiegu? Przedstawiamy kilka mniej znanych faktów na temat laserowego usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa to jedyna trwała metoda usuwania owłosienia

Depilacja laserowa, w przeciwieństwie do wosku, kremu czy maszynki zapewnia trwały komfort gładkiej skóry. Jak to możliwe? Podczas laserowej depilacji usunięte zostają nie tylko łodygi włosa widoczne nad skórę, ale przede wszystkim cebulki włosowe, odpowiadające za jego wzrost. Włos zostaje zniszczony na skutek fototermolizy, zachodzącej pod wpływem oddziaływania lasera na melaninę (barwnik zawarty we włosach). Istotną informacją jest to, że jedynie włosy będące w fazie anagenu (aktywnego wzrostu) podatne są na działanie lasera. Niestety nie wszystkie włosy na ciele znajdują się w tej fazie jednocześnie, dlatego potrzebne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Dzięki temu możliwe jest wychwycenie wszystkich momentów, kiedy włosy przeznaczone do usunięcia znajdują się w fazie anagenu.

Warto przy tym wspomnieć, że depilacja laserowa i depilacja IPL to dwa różne zabiegi. Ta druga wcale nie jest trwałą metodą usuwania owłosienia, chociaż często jest w ten sposób przedstawiana. Światło IPL działa tylko na powierzchni skóry i nie uszkadza macierzy włosa, więc jego efekt jest odwracalny.

Depilacja laserowa nóg zapobiega wrastaniu włosków

Dzięki temu, że usuwanie owłosienia laserem przynosi trwałe efekty i uniemożliwia ponowny wzrost włosów, zapobiega też ich wrastaniu. Problem wrastających włosów to nie tylko szpecące zmiany na skórze, ale też poważna przypadłość dermatologiczna, która może prowadzić do groźnych stanów zapalnych mieszków włosowych. Osoby, które mają skłonność do tego typu zmian skórnych powinny rozważyć depilację laserową nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych.

Najnowsze lasery do depilacji usuwają także jasne włosy

Jeszcze do niedawna depilacja laserowa polecana była jedynie osobom o jasnej karnacji i posiadającym ciemne włoski, ponieważ tylko w tych przypadkach była skuteczna. Tymczasem zostały już opracowane czułe urządzenia, które reagują na najmniejsze stężenia melaniny, np. Thunder i Motus – lasery do depilacji używane w warszawskiej Klinice Miracki. Dzięki wysokiej mocy szczytowej, krótkim impulsom oraz szybkiej i efektywnej absorpcji energii przez melaninę, lasery te skutecznie usuwają jasne i bardzo jasne owłosienie, w tym blond oraz siwe.

Epilację laserową można wykonywać przez cały rok, również latem

Wbrew powszechnemu przekonaniu, depilację laserową można wykonywać przez cały rok, również latem. Pamiętaj, żeby odpowiednio wcześnie przed zabiegiem (1–2 tygodnie przed planowaną epilacją laserową) zaprzestać opalania się i zrezygnować ze stosowania samoopalaczy. Zabieg wykonany na opalonej skórze jest mniej efektywny.

Ważne jest też unikanie słońca i opalania w solarium w przerwach pomiędzy zabiegami laserowego usuwania owłosienia oraz przez kilka tygodni po wykonaniu pełnej serii. Jednocześnie należy stosować specjalistyczne kosmetyki, które zapewniają odpowiednie nawilżenie i pomagają chronić skórę przed ewentualnym kontaktem ze słońcem.

Możesz być pewna, że postępując zgodnie z zaleceniami kosmetologa, depilacja laserowa będzie bezpieczna, a nawet bardzo korzystna dla zdrowia Twojej skóry, niezależnie od tego, o jakiej porze roku się na nią zdecydujesz.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat depilacji laserowej, skontaktuj się z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here