Produkty ekskluzywnych marek są wyznacznikiem dobrego gustu, stylu, ale przede wszystkim bogactwa. Ekskluzywne marki przyciągają luksusowymi i drogimi rzeczami, które dostępne są tylko dla wybranych. Większą estymą cieszą się produkty unikalne i elitarne. Zazwyczaj o ekskluzywności marek mówi się w przypadku branży mody oraz motoryzacyjnej. Tutaj jednym tchem wymienia się takie marki jak Chanel, Prada, Gucci, Hermes, Maserati czy Rolls-Royce.

Do miana ekskluzywnych marek aspirują firmy z każdej branży. Możemy więc mówić o ekskluzywnych markach w zakresie kosmetyków, biżuterii, zegarków, sprzętu sportowego czy urządzeń elektronicznych. Bardzo często ekskluzywność marki determinowana jest ceną i jakością sprzedawanych przez nią produktów.

Najpopularniejsze ekskluzywne marki

Najpopularniejsze ekskluzywne marki można znaleźć w licznych rankingach tworzonych przez firmy badające rynek dóbr luksusowych. Typy zmieniają się z roku na rok. Trzeba pamiętać, że to jaka marka uznawana jest za ekskluzywną, zależy od badanej grupy społecznej. Krezusi wskazują jako takie te marki, których produkty są nie tylko bardzo drogie, ale i trudno dostępne. Za ekskluzywną markę uznają oni te, które produkują limitowaną ilość produktów, a nabyć mogą je tylko wybrani. Masy za ekskluzywne marki uznają te, których produkty są drogie i dobrej jakości.

Ekskluzywne marki na wyprzedażach

O posiadaniu ubrań czy sprzętu ekskluzywnych marek marzy każdy z nas. Z torebką od Chanel czy apaszka od Hermesa czujemy się bardziej pewni siebie, wyjątkowi i bogatsi. Niestety ceny produktów ekskluzywnych marek nie są niskie. Zazwyczaj trzeba za nie słono zapłacić. Wiele osób wybiera więc „kompromis” jakim jest zakup podróbek. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Po niektórych podróbkach od razu widać, że są kiepsko wykonanymi podróbkami, a takie nie dodają nam szyku i elegancji, wręcz przeciwnie. Gdzie więc szukać ekskluzywnych marek w niskich cenach? Nie jest to zadanie łatwe. Luksusowe produkty rzadko kiedy są przeceniane, a nawet jeśli to rabat jest niewielki.

Najczęściej wymarzone produkty ekskluzywnych marek w niższych cenach można kupić z drugiej ręki. Na różnego rodzaju akcjach czy w sklepach z używaną odzieżą. Nadarza się, że proponują one prawdziwe perełki. Wtedy to w niskich cenach można zakupić produkty ekskluzywnych marek niemal w doskonałym stanie. Należy jednak uważać na podróbki.

Najdroższe równa się ekskluzywne

Oprócz zestawienia najbardziej ekskluzywnych marek, co roku na rynku pojawia się też spis najcenniejszych marek. Nie jest to jednak to samo. Mianem najcenniejszych marek określa się te, które wyrobiły sobie najwyższą popularność. I dla przykładu w branży odzieżowej w 2017 roku były to Nike, H&M czy Zara. Jak więc widać nie są to marki ekskluzywne, a te, w których najczęściej kupuje społeczeństwo. Nie ma się więc co dziwić, że na czele nie znalazł się Alexander McQueen czy dom mody Dior – na zakupy w takich miejscach stać niewielu. Oznacza to, że marki zarabiające najwięcej wcale nie są tymi ekskluzywnymi, to miano zarezerwowane jest dla tych domów mody, w których rzeczy są najdroższe, dobre jakościowo i poparte tradycjami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here