Co to znaczy być sobą

Mnóstwo ludzi zastanawia się nad tym, w jaki sposób się zachowywać, żeby zjednać sobie akceptację rówieśników i innych ludzi, z którymi mają do czynienia. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Niektórzy powiedzą “po prostu bądź sobą”, ale co to znaczy być sobą?

Nie będzie nam łatwo odpowiedzieć na to pytanie, jeśli jesteśmy młodzi i nie bardzo mamy jeszcze wykształtowane cechy charakteru i osobowość. Dopiero osoby, które już trochę przeszły wiedzą, jak reagują na pewne sytuacje i pojawiające się w ich życiu wyzwania. Wiedzą, jak reagują oraz jakie pojawiają się w nich emocje. W niektórych sytuacjach młoda osoba często nie umie jeszcze tego odróżnić i zastanawia się czy jej reakcje są prawidłowe. Dobrze jest obserwować samego siebie i stymulować świadomość w coraz szerszym zakresie.

Jeśli zauważamy u siebie jakieś wady, które wpływają na nasze relacje z innymi to już połowa sukcesu. Warto wtedy wziąć się za pracę nad sobą i wcale nie trzeba wtedy być sobą znacznie lepiej jest być lepszą wersję siebie. Co to znaczy? oznacza to zauważenie swoich wad i zdawanie sobie sprawy z ograniczeń. Taka skromność pozwoli nam lepiej się czuć samemu ze sobą oraz sprawi, że inni będą nas odbierać w bardzo sympatyczny sposób. Ludzie uwielbiają ludzi autentycznych, którzy nie udają kogoś kim nie są, którzy nie są zbyt sztuczni i mają swoje zasady, którymi kierują się w życiu i dla których ważna jest moralność. Bije z nich wewnętrzna siła, której inni nawet nie będą próbowali złamać ale zawsze będą ją szanować.

http://www.naszauroda.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAdres URL
Następny artykułSkróty wśród młodzieży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here