Biedny czy bogaty psychologowie mówią, że różnicę widać już w dzieciństwie. Widoczne są one przede wszystkim w nawykach, poglądach i sposobie myślenia. W toku badań naukowych udowodniono, że filozofia wyznawana przez ludzi bogatych, znacznie różnią się od tej, którą wyznaje większość społeczeństwa. Oznacza to, że rozróżnienie biedny czy bogaty kształtuje się już na bardzo wczesnym etapie życia. Biedny czy bogaty – jeśli zadajesz sobie to pytanie widząc nieznanego człowieka, zwróć uwagę na jego zachowanie oraz sposób wyrażania myśli.

Biedny czy bogaty? Podejście do pieniędzy

Statystyczny Kowalski uważa, że pieniądze są źródłem wszelkiego zła, bogaci wyrażają natomiast, że to bieda jest przyczyną problemów. Wynika to z tego, że w niezamożnych rodzinach dzieci zazwyczaj uczy się (nawet nieświadomie), że bogaci są nieuczciwi i naprawdę ukradli, dlatego je mają. W ten sposób dzieci już od najmłodszych lat postrzegają, bogatych jako tych złych, którym trzeba zazdrości i którzy odbierają im część tego, co im się należy. Jeśli więc ktoś źle wyraża się o tych, którzy mają więcej, można być niemal pewnym, że nie należy do milionerów.

Biedny czy bogaty? Egoizm

Bogaci ludzie z natury są egoistami i to nie w złym znaczeniu tego słowa Oni po prostu myślą o sobie i swoich potrzebach i nie chcą zbawiać świata, a jedynie się nim cieczesz. Biedni ludzi lubią się martwic i uważają egoizm za wadę.

Biedny czy bogaty? Przyszłość

Ludzie bogaci myślą o przeszłości, podczas gdy ci biedni żyją wspomnieniami minionych czasów. Rozpamiętują zarówno te dobre chwile, jak i porażki i nie widząc przyszłości. Bardzo często biedni ludzie uważają, że nie mają szans na dorobienie się majątku, bo to, co najlepsze jest już za nimi.

Biedny czy bogaty? Praca

Biedni ludzie uważają, że najlepszym sposobem na dorobienie się jest praca i odkładanie. Zazwyczaj jednak wykonywana praca nie przynosi im satysfakcji, przez co nie angażują się w nią. Bogaci uważają, że praca powinna być ich pasja. Dlatego też, nawet jeśli pracują o wiele więcej, nie odczuwają znudzenia. Udaje im się zarabiać na pasji.

Biedny czy bogaty? Inwestowanie

Biedni uważają, że aby zarabiać duże pieniądze, najpierw trzeba mieć te, które można zainwestować, bogaci mają zupełnie inny sposób myślenia i wiedzą, że inwestować można nawet przy niewielkim dochodzie. Co więcej, wiedzą też jak inwestować. Rzadko kupują pasywa takie jak biżuteria, ubrania itp. Są to pasywa, które nie pozwalają się wzbogacić, a jedynie powodują straty.

Biedny czy bogaty? Przyjaciele

Bogaci ludzie lubią otaczać się ludźmi, którzy im imponują i osiągnęli więcej niż oni. Nie zawierają oni znajomości z malkontentami, którzy wiecznie szukają winy za swoje niepowodzenia w świecie zewnętrznym.

Biedny czy bogaty? Oczekiwania

Bogaci zawsze mają wysokie oczekiwania. Wiedzą, że ich czas i ich umiejętności są wiele warte, więc nie boją się negocjować warunków pracy i pracy. Biedni zazwyczaj zadowalają się tym, co się im proponują i nie walczą o swoje. Dlatego też stale są nie zadowoleni z tego, co mają i uważają, że ich wynagrodzenie jest nieadekwatne do wykonywanych zadań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here