5 powodów, dla których warto nosić soczewki zimą

Gwarantujemy, że zima w okularach zdecydowanie różni się od tej spędzonej w szkłach kontaktowych. Poniżej przekonasz się dlaczego warto spróbować i założyć soczewki, by móc w pełni komfortowo spędzić ten czas na zewnątrz. Poznasz aż 5 powodów, które mamy nadzieję zachęcą Cię i przekonają o odstawieniu okularów i przerzucenie się na nowocześniejsze rozwiązania.

1. Życie za mgłą

Raczej każdy, kto kiedykolwiek nosił okulary, będzie wiedział o czym mowa. Przechodzenie z zimnego otoczenia do ciepłego pomieszczenia skutkuje przede wszystkim zaparowaniem okularów, co jest absolutnie normalną reakcją. Jednam nie mamy żadnych wątpliwości, że jest to bardzo niekomfortowe, a czasami nawet niebezpieczne doświadczenie, zwłaszcza dla osób z większą wadą wzroku. Wówczas nie mogą oni zdjąć okularów, by je przetrzeć, a ich pozostawienie zaparowanych na nosie również wymaga chwili na odparowanie.

W przypadku soczewek kontaktowych nie masz z tym żadnego problemu, ponieważ one nie parują i nie oddziałują na zmianę temperatur.

2. Ochrona przed UV

Często zapominamy, że również zimą powinniśmy nosić ze sobą okulary przeciwsłoneczne, ponieważ śnieg potrafi odbijać około 85% promieni słonecznych UV, a to w rezultacie szkodzi naszym oczom. Jednak pojawia się problem u osób z okularami korekcyjnymi, ponieważ nie mogą oni nałożyć drugiej pary okularów na nos. Jedynie mogą skorzystać ze specjalnych szkieł okularowych z filtrem UV, które pod wpływem słońca stopniowo ciemnieją. Nie jest to jednak proces na tyle szybki i wygodny, ponieważ po przemieszczeniu się do cienia trzeba znów odczekać aż szkła zrobią się przeźroczyste.

Doskonale poradzą sobie natomiast soczewki kontaktowe, których niektóre modele posiadają wbudowany filtr UV, aczkolwiek one nie ciemnieją i tym samym możesz swobodnie nałożyć okulary przeciwsłoneczne, jednocześnie ciesząc się wyraźnym i ostrym widzeniem.

3. Sporty zimowe

Ta pora roku cieszy się także sporą popularnością, ze względu na liczne dyscypliny sportowe, które można uprawiać wyłącznie w towarzystwie śniegu. Mowa między innymi o nartach, snowboardzie czy nawet zwykłej jeździe na sankach. Na stoku potrzebne są często gogle sportowe, których przecież nie można założyć na okulary, o czym już wspominaliśmy w przypadku okularów przeciwsłonecznych. Właśnie dlatego soczewki będą tutaj równie dobrym rozwiązaniem, dzięki którym każda aktywność zimowa stanie się dla Ciebie przyjemnością, a nie utrudnieniem.

4. Bezpieczeństwo

Kolejną rzeczą, która przemawia na korzyści tanich soczewek kontaktowych w mylenshop.com jest właśnie zabezpieczenie przed niechcianymi wypadkami. Wystarczy oblodzony chodnik albo słynna bitwa na śnieżki, a Twoje okulary podczas zderzenia albo upadku mogą rozbić się i niechcący uszkodzić także Twoje oczy.

Wiemy, że brzmi to dla niektórych absurdalnie, aczkolwiek w życiu zdarzają się różne sytuacje losowe, dlatego lepiej jest się zabezpieczyć i uchronić, zakładając soczewki kontaktowe, które mogą co najwyżej wypaść podczas zabawy na śniegu, lecz nic wtedy nie stanie się Twoim oczom.

5. Wygoda w podróży

Zima to także czas ferii zimowych i szybkich wypadów do ciepłych krajów, gdzie zmienia się klimat i temperatura. Przewożenie okularów może być dość ryzykowne, tym bardziej że mało kto posiada ewentualną parę zapasową w razie zguby lub zniszczenia. Natomiast szkła kontaktowe można przewozić bez większego trudu. Wystarczy małe plastikowe opakowanie, płyn wielofunkcyjny i właśnie zapasowe soczewki – na wszelki wypadek.

To wszystko można zapakować do kosmetyczki i niczym się nie martwić, a na plaży czy stoku swobodnie bawić się i cieszyć różnymi aktywnościami w wygodnych i praktycznych soczewkach zamiast okularów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here