Ziemia do bonsai

Jeśli decydujesz się na zakup drzewka bonsai, z pewnością starasz się wyszukać, jak drogie będzie jego utrzymanie. Spotkałeś się wówczas z wieloma informacjami dotyczącymi pielęgnacji, wyboru podłoża do bonsai. Akurat trafiłeś bardzo dobrze, drogi czytelniku. W tym tekście opiszemy jak istotną sprawą jest ziemia do bonsai.
Podłoże do drzewka bonsai jest kluczową składową utrzymania naszej roślinnej sztuki w świetnej kondycji. W internecie można znaleźć naprawdę dużo mieszanek, które powinny spełniać Twoje oczekiwania.
Ziemia do bonsai musi być bogata w składniki pokarmowe, mieć odpowiednią chłonność wody oraz zapewniać odpowiedni drenaż. Jakość użytej ziemi wpływa na zdrowie i witalność rośliny. Wiele sprawozdań drzewek pozbawionych wigoru dotyczy sadzenia ich w zwykłej, ogrodowej ziemi lub mieszankach zakupionych w internecie.
Pokażę Ci jednak, że ziemia do drzewka bonsai, to coś, co można stworzyć samemu, w domowym zaciszu. Oszczędzisz pieniądze i będziesz naprawdę dumny ze swojego rękodzieła, które przełoży się na zachwycający rozkwit Twojej rośliny.

Jak więc stworzyć swój własny produkt?
Po pierwsze, musisz wybrać główny składnik Twojej ziemnej mieszanki. W zależności od Twoich preferencji, do wyboru jest ziemia kompostowa, akadama, pumeks i lawa wulkaniczna. Każda z nich charakteryzuje się odrębnymi właściwościami. Na Twoim miejscu jednak pozostałbym przy akadamie, w odpowiednich proporcjach. Jest to najbardziej podstawowa i sprawdzona rzecz. Do tego, według gatunku Twojego drzewa, musimy dodać jedną z dwóch głównych mieszanek. Jedną, dodaje się do drzew liściastych, a drugą do drzew iglastych. Różni ich tak naprawdę proporcja w jakiej ją pozostawimy.
Jeśli posiadasz bonsai iglaste, Twoje składniki wyglądałyby tak:
-50% akadama, 25% lawa wulkaniczna, 25% pumeks.
Natomiast w przypadku drzewka liściastego rozkładamy te proporcje po równo, 33%.
Musisz pamiętać, że każde proporcje będą różne dla odrębnych drzewek. Warto poczytać więcej o swoim gatunku, zanim zdecydujemy się na skorzystanie jednej z tych dwóch mieszanek.

http://www.ebonsai.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here