Zarobki asystentki stomatologicznej

W ostatnich czasach zawód asystentki stomatologicznej cieszy wielkim powodzeniem i zainteresowaniem a jego przedstawiciele mają dobrą opinię.
Są to takie osoby, które współpracują nie tylko z samym stomatologiem, ale również i z pacjentem.
Rola asystentki stomatologicznej przy pacjencie polega na przygotowanie go do zabiegu, pozwala się zrelaksować i pozwala zmniejszyć stres związany z leczeniem i z zabiegami.
Czym więc zajmuje się, jakie powinna mieć kwalifikacje i ile zarabia asystentka stomatologiczna ?
Osoba na tym stanowisku pracuje w gabinetach stomatologicznych wspomagając pracę dentysty.
Wprawdzie kwalifikacje jej nie dają uprawnień do wykonywania zabiegów dentystycznych , nie mniej jednak wykonuje ona wiele czynności wymagających skupienia , staranności i kompetencji zadań, które wpływają na to ile asystentka stomatologiczna zarabia.
Prowadzi ona także dokumentację gabinetu jak i też pełni funkcję łącznika między stomatologiem a pacjentem.
Przygotowuje miejsce pracy dla dentysty, podaje narzędzie stomatologiczne, leki, preparaty, pilnuje zamówień.
Asystentka stomatologiczna zajmuję się również ustalaniem wizyt , umawianiem pacjentów na konkretne dni i godziny , nadzoruje także grafik.
Ponieważ każdy boi się wizyt u dentysty przez bolesne często zabiegi , asystentka stomatologiczna to zawód nie tyle medyczny co też i psychologiczny.
Ile zarabia asystentka stomatologiczna ?
Przypuszcza się, że średnio jest to coś około 1800 złotych netto z czego 25 % osób zarabia mniej niż 1450 złotych netto z kolei zarobki 25 % osób przekraczają 2500 złotych netto.
Jak wyglądają zarobki asystentek stomatologicznych na tle poszczególnych województw w Polsce?
Zarobki przedstawicielki z tego zawodu według danych z portalu pracuj.pl w województwie mazowieckim wynoszą około 2400 złotych netto. Są to największe zarobki w tej branży w tymże województwie.
W kujawsko-pomorskim zarobki asystentki stomatologicznej to 2150 złotych netto.
Najmniejsze zarobki mają przedstawicielki tego zawodu w takich województwach jak : podkarpackie (1810 złotych netto), śląskie i zachodnio-pomorskie (1800 złotych netto) oraz podlaskie (1700 złotych netto).
Najwięcej zarabia taka osoba w Lublinie (2700 złotych netto) , we Wrocławiu (2300 złotych netto) oraz w Warszawie (2500 złotych netto).

http://www.kmhs.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here