Zamawianie kuriera

Żyjemy w świecie, w którym każdy z nas może zrobić zakupy bez wychodzenia z domu. Istnieje wiele miejsc w internecie, gdzie kupimy od różnego rodzaju sprzętów AGD przez ubrania po nawet artykuły spożywcze.

Samo wybranie i kupienie przedmiotu jednak nie wystarczy, musimy wybrać jeszcze jedną ważną rzecz, a mianowicie firmę kurierską, która nam ten towar dostarczy. Na rynku istnieje mnóstwo firm kurierskich, jedne bardziej rzetelnie podchodzące do zlecenia a inne mniej. Najbardziej popularne firmy kurierskie, jakie przewożą towary wewnątrz naszego kraju to np. UPS, GLS, DPD czy DHL, każda z nich oferuje bardzo szeroką gamę usług od paczek małych aż po gabaryty przewożone na paletach. Kurier, potrzebny będzie nam nie tylko wtedy, kiedy kupujemy jakąś rzecz, ale także w momencie, kiedy to my wysyłamy paczkę do odbiorcy. Wielu z nas zastanawia się jak to zrobić i czy jest to możliwe. Tak naprawdę odpowiedź na pytanie, jak zamówić kuriera jest bardzo prosta. Jeżeli wcześniej korzystałeś lub korzystałaś z usług poczty polskiej przy wysyłaniu przesyłek, to szybko zorientujesz się, że wysyłka paczki kurierem jest znacznie szybsza i przede wszystkim tańsza. Możemy też zaoszczędzić sporo czasu, gdyż wcale nie musimy biegać po urzędach pocztowych i stać w nich w kolejkach. Nie potrzeba nam też specjalistycznych programów, wystarczy tylko dostęp do internetu. Zanim jednak zamówimy kuriera, dobrze jest mieć już wcześniej odpowiednio zapakowaną przesyłkę. Jeśli paczka jest już przygotowana, to właśnie teraz warto przystąpić do wypełnienia formularza. Konieczne będzie wpisanie tam adresu odbiorcy i nadawcy oraz skąd kurier ma odebrać paczkę, jeśli jest to inne miejsce niż adres nadawcy. Dla kontaktu z kurierem warto też podać nr telefonu i adres e- mail. Mamy już zapakowaną paczkę więc znamy jej wymiary, które też należy wpisać w formularzu oraz podać wagę naszej przesyłki. Te dane są ważne, ponieważ pozwolą systemowi przygotować wycenę paczki.

Ostatnim krokiem jest już tak naprawdę potwierdzenie zamówienia, płatność za usługę oraz wydrukowanie listu przewozowego, który dostajemy na maila. Łatwe, proste i przyjemne.

http://www.sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here