Żagiel ogrodowy

Wybierasz się na biwak i zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej ochronić się przed promieniami słońca lub ulewnym deszczem? Postaw na żagiel ogrodowy! Jakie ma zalety i który wybrać, żeby spełniał wszystkie twoje wymagania? Sprawdź!

Przed czym chroni żagiel

Żagle ogrodowe są różne – jedne dają ochronę  wyłącznie przed słońcem, inne zaś, zarówno przed słońcem, jak i deszczem. Jeśli chcesz być przygotowany na wszystkie kaprysy pogodowe, bez wahania wybieraj żagiel ogrodowy przeciwsłoneczny i przeciwdeszczowy. Dostępne modele w większości stworzone są z wysokiej jakości tkaniny poliestrowej, takiej samej, jakiej używa się przy parasolach ogrodowych. Aby żagiel mógł dobrze chronić przed deszczem, musi być odpowiednio zainstalowany. Jeśli nie będzie właściwie napięty, woda zacznie gromadzić się na nim, a w konsekwencji – uszkodzi żagiel. Wodoodporne żagle mają dużą zaletę – bardzo szybko wysychają, co sprawia, że nie trzeba się martwić o pojawienie się na nich pleśni.

Żagiel ogrodowy – odpowiedni kształt i rozmiar

Żagle ogrodowe mają różne kształty i rozmiary.  W dostępnym asortymencie można znaleźć modele trójkątne, prostokątne i kwadratowe, do zamontowania przed domem, na tarasie lub balkonie, a nawet olbrzymie żagle premium,  na imprezy i wesela na świeżym powietrzu. Wybór należy uzależniać nie tylko od osobistych preferencji, ale przede wszystkim od powierzchni, która ma zostać odpowiednio zacieniona lub chroniona przed deszczem. Można również wybrać kilka modeli żagli i zestawić je ze sobą, przez co zwiększa się powierzchnię ochronną.

Jak zamontować żagiel przeciwsłoneczny i przeciwdeszczowy na biwaku?

Prawidłowa instalacja żagla ogrodowego  jest intuicyjna  i nie zajmie dużo czasu nawet osobom, które robią to po raz pierwszy Żagiel można zamontować zarówno horyzontalnie, jak i wertykalnie. Dowolny kąt ustawienia tej osłony pomaga w dopasowaniu jej do własnych upodobań, a także do kąta padania słońca. Przy instalowaniu żagla bardzo ważne jest to, by materiał został właściwie napięty. W przeciwnym wypadku nie można być pewnym pełnej ochrony przed deszczem lub promieniami słonecznymi. Do montażu używa się, między innymi, śrub rzymskich, karabińczyków czy też łańcuszków ze stali nierdzewnej. Takie akcesoria ułatwiają zarówno odpowiednie naciągnięcie żagla, jak i zagwarantują solidne utrzymanie go w miejscu.

Żagiel ogrodowy warto mieć ze sobą, gdy wybierasz się na biwak. Materiał, z jakiego został wyprodukowany, zapewni ci skuteczną  ochronę przed promieniami słonecznymi, lub, jeśli wybierzesz model wodoodporny – także przed deszczem. Wyjątkowe cechy żagla gwarantują większy komfort biwakowania, szczególnie, jeśli rozbijasz obóz na polanie albo w innym miejscu pozbawionym naturalnego cienia drzew. Szeroki wybór żagli ogrodowych w różnych kolorach znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/dom-i-ogrod/architektura-ogrodowa/markizy,39700207,s.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here