Poznań romantyczny. 4 miejsca idealne na randkę

Gdyby ktoś zapytał nas o najbardziej romantyczne miasta, większość z nas wymieniłaby zapewne Paryż, Wenecję czy Rzym. Tymczasem romantyzmu warto poszukać… tuż za rogiem. W każdym mieście można bowiem znaleźć wyjątkowe miejsce, które stanie się doskonałym tłem do spotkania z ukochaną osobą. Dokąd udać się na randkę w Poznaniu? Sprawdź!

Dwuosobowy pokój w hotelu w Poznaniu zarezerwowany, ale wciąż brak pomysłu na romantyczny wieczór? Z pomocą specjalistów od podróżowania z AccorHotels przygotowaliśmy listę 4 miejsc w mieście trykajacych koziołków, które będą idealne na randkę.

Kłódki na Moście Jordana

Pieszo-rowerowy Most Jordana łączy Ostrów Tumski z częścią Poznania zwaną Śródką. Stalowe przęsła przeprawy na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się niczym szczególnym. Warto jednak przyjrzeć się im z bliska – poręcze mostu są bowiem ozdobione setkami kłódek, zapinanych tu przez zakochanych na znak trwałości uczucia. Most Jordana jest również popularnym miejscem ślubnych sesji zdjęciowych. Wybierając się na spacer w stronę zabytkowego Ostrowa Tumskiego, warto więc wybrać trasę właśnie przez ten most – i koniecznie mieć w zanadrzu kłódkę!

Blisko natury, czyli romantyczny Ogród Botaniczny

Doskonałym miejscem na romantyczny spacer jest również Ogród Botaniczny UAM. Można tu bowiem na chwilę przenieść się do strefy zwrotnikowej czy w wysokie góry. W ogrodzie zgromadzono kilkanaście tysięcy odmian roślin z różnych części świata – w szklarniach rosną gatunki charakterystyczne dla ciepłych krajów, w alpinarium znajdziemy natomiast odmiany pochodzące z pasm górskich z różnych stron świata. Warto zajrzeć również do stref roślin ozdobnych i ginących.

Fontanna przed Operą nie tylko dla miłośników sztuki wysokiej

Przed Teatrem im. Stanisława Moniuszki, w centrum otaczającego obiekt parku, znajduje się rozległa sadzawka z pokaźną fontanną. To największa fontanna w Poznaniu. Warto wybrać się tu zwłaszcza wiosną, gdy zaczynają kwitnąć posadzone wokół kwiaty. Imponująca fontanna w połączeniu z dekoracyjną fasadą teatru i feerią wiosennych barw to gwarancja niezapomnianego widoku!

Rezerwat przyrody Morasko dla poszukiwaczy skarbów

Rezerwat przyrody Morasko to doskonałe miejsce na spacer dla wszystkich entuzjastów przyrody. Znajduje się tu wiele rzadkich gatunków roślin, małe jeziorko (Zimna Woda) oraz najwyższe wzniesienie Poznania (Góra Moraska). Pośród leśnych ścieżek można znaleźć prawdziwe skarby! Na terenie rezerwatu znajdują się bowiem kratery, które powstały na skutek upadku meteorytu ok. 5 tysięcy lat temu. Pierwszy meteoryt w Morasku znalazł w 1914 roku niemiecki żołnierz budujący umocnienia wojskowe. Od tego czasu na terenie rezerwatu co jakiś czas badacze (i nie tylko) trafiają na kolejne skarby z przestrzeni kosmicznej. Spacer wśród spadających gwiazd brzmi bardzo romantycznie, nieprawdaż?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here