Piasek budowlany

Co jakiś czas zmuszeni jesteśmy do mniejszych i tych nieco poważniejszych remontów. Jest to dość problematyczna kwestia, która wymaga od nas odpowiednich przemyśleń. Z pewnością potrzebować będziemy niezbędne materiały. Jednym z najważniejszych jest piasek budowlany, który dodawany jest do zapraw murarskich i do tynków. W jaki sposób dokonać wyboru piasku przeznaczonego do zapraw murarskich? Na co zwrócić uwagę kupując piasek do tynków? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jak wybrać piasek do zapraw murarskich?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jak wybrać piasek przeznaczony do zapraw murarskich. Okazuje się, że do takich zapraw powszechnie stosowany jest naturalny piasek kwarcowy. Alternatywnym rozwiązaniem okazuje się kruszywo łamane z niektórych skał (m.in. z granitu i bazaltu). Jedną z kluczowych kwestii, o których nie możemy zapominać, jest czystość piasku. Materiał ten nie może posiadać zanieczyszczeń, takich jak chociażby ziemi roślinnej, iłów czy też gliny, w przeciwnym wypadku zaprawa murarska będzie miała mniej korzystne właściwości. Nie bez znaczenia jest kwestia odpowiedniego przechowywania. Piasek każdorazowo powinien zostać zabezpieczony przed innymi kruszywami. Wysokiej klasy kruszywa Lublin przeznaczone do remontów znaleźć można na stronie https://patyra.pl/oferta-roboty-ziemne/kopalnia-piasku-i-sprzedaz-kruszyw/.

Piasek do tynków- na co zwrócić uwagę?

Nieco inny piasek przeznaczony jest do tynków. W tym przypadku wykorzystuje się ten, którego średnica jest nieco większa. Wówczas musimy się jednak liczyć z tym, że powierzchnia będzie nieco bardziej chropowata. Jednym z najczęściej zamawianych piasków jest ten o średnicy 4 mm. Jeśli chcielibyśmy uzyskać efekt gładkiej ściany, wówczas nie obędzie się bez skorzystania z piasku, którego rozmiar wynosi mniej niż 1 mm. Alternatywnym rozwiązaniem okazuje się piasek kolorowy. Wykonana w ten sposób elewacja ciekawie się prezentuje, jednocześnie jest wytrzymała.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here