Mała sypialnia – jakie szafki nocne wybrać?

0
1882

Kupując łóżko do sypialni nie możemy zapomnieć także o szafkach nocnych. Przy ich wyborze trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Szafki nocne nie są obowiązkowym elementem każdej sypialni, ale niewątpliwie bardzo praktycznym. Decyduje się na nie coraz więcej osób. W małych sypialniach bardzo ważne jest oszczędzanie miejsca, dlatego przy wyborze szafek nocnych trzeba się odrobinę zastanowić i wybrać taką, by była jak najbardziej praktyczna i funkcjonalna. W trakcie zakupów można poradzić się pracowników sklepu meblarskiego.

Każdy centymetr się liczy

Pierwszym podstawowym krokiem przy zakupie szafki nocnej będzie zmierzenie dostępnej powierzchni do zagospodarowania. W sklepach meblowych, jak Salony Agata, dostępne są meble w wielu rozmiarach i wariantach. W małych sypialniach miejsca jest mało, dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na szerokość mebli. Dla dwóch użytkowników łóżka potrzebne będą dwie szafki, dla jednego wystarczy jeden mebel.

Szafka dopasowana do pokoju

Wybierając szafkę musimy oczywiście pamiętać o tym, by pasowała do pozostałych mebli w naszej sypialni. Najlepszym wyjściem będą meble modułowe, czyli takie, które pozwalają na zakup zestawu mebli pokojowych w tym samym stylu.

Funkcjonalność przede wszystkim

Nie zapominajmy też o tym, że szafki nocne powinny być ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. W sklepach meblowych, m.in. w Salonach Agata, dostępnych jest wiele modeli z szufladami lub półkami. Dla uzyskania większej powierzchni do przechowywania możemy zakupić mniejszą komodę, która także sprawdzi się doskonale jako zastępstwo szafki nocnej.

Co zamiast szafki nocnej?

Coraz częściej w sypialniach zamiast klasycznych szafek nocnych możemy znaleźć małe stoliki. Taki stolik nie musi być wcale duży. Wystarczy, by zmieściła się na nim książka, lampka i kubek z piciem. Do stolików projektanci coraz częściej dobudowują drobną szufladę do przechowywania. W małych przestrzeniach najlepiej sprawdzą się okrągłe stoliki na wąskich nóżkach. Dobrym pomysłem będzie także stolik o przeszklonym blacie, który jest bardzo ergonomiczny i wygodny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here