Jak wybrać producenta placu zabaw

Place zabaw to najlepsza forma zagospodarowania przestrzeni dla najmłodszych. Jasna sprawa – można rzec, ale wybór producenta nie jest już wcale taki prosty. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy, aby plac zabaw był bezpieczny i trwały?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, jakie dana firma ma doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć. Na szczęście większość wykonawców ma swoje strony internetowe, na których łatwo sprawdzić, ile producent działa na rynku i ile wykonał podobnych inwestycji. Można też zapoznać się z wcześniejszymi realizacjami i skontaktować się z inwestorami w sprawie ich zadowolenia na temat jakości wykonania i funkcjonalności. Pozwoli to na wybranie rzetelnego i sprawdzonego producenta placów zabaw.

Oferta to podstawa

Kwestia druga o wiele ważniejsza dotyczy zapoznania się stricte z tym, co ma nam firma do zaoferowania. Tu też z pomocą przychodzi strona internetowa producenta. W pierwszej kolejności należy rozeznać się, czy oferta danej firmy odpowiada naszym planom zagospodarowania przestrzeni. Na przykład: jeżeli ma to być bezpieczna przestrzeń dla najmłodszych dzieci, należy upewnić się, czy producent posiada w ofercie zestawy urządzeń dedykowane dla tejże grupy wiekowej. Warto zwrócić uwagę na ławeczki i kosze na śmieci, aby zadbać również o komfort rodziców, którzy towarzyszą dziecku w trakcie zabawy.

Jakość, bezpieczeństwo i cena

Przy lekturze warto zwrócić uwagę również na kilka innych aspektów, czyli: jakość materiałów, sposób montowania urządzeń, bezpieczeństwo, atesty i gwarancje oraz  stosunek jakości do ceny.

Za przykład posłuży tu strona internetowa firmy AVIS https://www.avisplacezabaw.pl/, która jest uznanym producentem placów zabaw od 2002 roku i na swoim koncie ma realizację ponad dziesięciu tysięcy zamówień z Polski i Europy. W jej ofercie znajdują się m.in.: całe zestawy, jak również huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele, piaskownice, trampoliny, linaria, ścieżki zdrowia, siłownie zewnętrzne, zestawy do street workoutu. Place zabaw wykonane przez firmę AVIS są zbudowane na bazie drewna sosnowego rdzeniowego, toczonego cylindrycznie mocowanego w betonowych fundamentach. Firma również proponuje swoim klientom wzmocnienie konstrukcji  za pomocą stalowych kotw. Wszystkie urządzenia firmy AVIS oraz materiały, z których zostały wykonane, posiadają certyfikaty, deklaracje zgodności i atesty. Ponadto firma udziela 36 miesięcznej gwarancji na wszystkie urządzenia, a serwis gwarancyjny i pogwarancyjny obejmuje zasięgiem teren całej Polski. Z powyższego wynika, że mamy tu do czynienia z firmą sprawdzoną, doświadczoną i o bogatej ofercie urządzeń.

Najwyższa jakość za najniższą cenę

Warto również zwrócić uwagę, czy firma korzysta z pomocy podwykonawców. To łatwo ustalić podczas wstępnej rozmowy telefonicznej z potencjalnym wykonawcą. Dlaczego to takie ważne? Firmy, które zajmują się kompleksowo realizacją zamówień, mają bardzo często najniższą cenę przy zachowaniu najwyższej jakości.

Reasumując, przy wyborze producenta placu zabaw warto dokładnie zgłębić oferty firm, porównać je ze sobą, a także zapoznać się z opiniami poprzednich klientów. Taki rekonesans zagwarantuje wybór najkorzystniejszej oferty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here