Gdzie stosuje się śruby ze stali nierdzewnej?

Aktualnie bardzo łatwo zauważyć, że śruby ze stali nierdzewnej są coraz częściej wykorzystywane. Nie jest to jednak żadna przypadkowa sprawa. Po prostu elementy z tej kategorii mają cenione przez użytkowników właściwości. Czym charakteryzuje się stal nierdzewna? Gdzie można spotkać śruby tego typu? O tym wszystkim dowiecie się po przeczytaniu poniższego artykułu.

Czym odznacza się stal nierdzewna?

Kluczem do sukcesu produktów tego typu jest ich główny materiał. Stal nierdzewna to grupa stopów stali o obniżonej zawartości węgla. Na uwagę zwraca także obecność chromu (co najmniej 10,5%). Co powoduje takie połączenie? Między innymi stal nierdzewna jest bardzo odporna na korozję. Chrom – zawarty w stali – reaguje z tlenem. Powoduje to powstanie cienkiej, niewidocznej i jednocześnie odpornej na korozję warstwy tlenku chromu. Co więcej, powstała warstwa posiada zdolność do samodzielnego odbudowywania się – na wypadek na przykład uszkodzeń przez różne wpływy zewnętrzne. Jakie inne właściwości stali nierdzewnej warto zapamiętać sobie raz na zawsze? Między innymi jest to żarowytrzymałość. To oznacza, że produkty tego typu, mogą to być nie tylko śruby, ale także nakrętki, podkładki, pręty gwintowane, wkręty itp. zachowują swoje właściwości nawet biorąc pod uwagę działanie w obliczu wysokich temperatur. Ponadto stal niedzielna charakteryzuje się łatwym czyszczeniem i stosunkowo prostą obróbką. Podlega recyklingowi i posiada korzystny stosunek wytrzymałości do wagi. Stal nierdzewna ma także stylowy wygląd. W wielu branżach to również ma naprawdę spore znaczenie.

Śruby ze stali nierdzewnej są coraz częściej wykorzystywane

Te cechy powodują, że śruby ze stali nierdzewnej są stosunkowo często wykorzystywane. Przykładem są elementy imbusowe – mające oznaczenia DIN 912/ISO 4762/PN 82302. Są one stosowane na przykład do różnego rodzaju mocowań, a także w trakcie budowy maszyn technicznych czy przemysłowych. Doceniane są także takie aspekty, jak stosunkowo prosty montaż, konstrukcja itp. Gdzie indziej znajdują zastosowanie śruby ze stali nierdzewnej? Między innymi są kupowane do produkcji wyposażenia kuchennego czy produkcji aparatury spożywczej. Są również wykorzystywane w trakcie montowania zewnętrznych balustrad metalowych, pawilonów handlowych czy tymczasowych namiotów magazynowych. Śruby ze stali nierdzewnej są również używane w motoryzacji. Generalnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne są elementy odporne na przykład na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here