Garnitur na miarę
Źródło: Adobe, 185687196

Podobno mężczyźni nie lubią określenia “modny”. Znacznie lepiej brzmi dla nich zwrot “stylowy”. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że moda kojarzy się z krótkotrwałym, przemijającym trendem, natomiast styl to coś ponadczasowego, w domyśle podszytego nutką elegancji. Gotowe rozwiązania mogą być modne w tym sezonie, jednak nie zawsze będą przy tym stylowe. Szycie na miarę jest rozwiązaniem pozwalającym na realizację indywidualnych, estetycznych pomysłów. Tak skrojony garnitur stylowy będzie zawsze, jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby uszyć zieloną marynarkę w kratę według własnego projektu. Szycie na miarę to nie tylko perfekcyjne wymiary, ale również niezastąpiony sposób na wyrażenie swojego, jedynego w swoim rodzaju stylu.

Sztuka kompromisów

Tradycyjne zakupy są proste. Szybka wycieczka do sklepu, spacer między półkami, wybór kroju, sprawdzenie dostępnych rozmiarów i przymiarka. Jednak wraz z wygodną formą pojawia się konieczność kompromisów. Spodnie, wykonane ze świetnego materiału o idealnym kolorze są nieco za szerokie w pasie… Doskonale skrojona marynarka ma niepasujące guziki, a rękawy są trochę za długie… Teoretycznie to drobiazgi, można się z nimi pogodzić, ewentualnie ratować się pomocą zaprzyjaźnionej krawcowej, która dokona niezbędnych przeróbek.

Problem pojawia się, jeżeli nasza sylwetka odbiega od wymiarów uznawanych przez projektantów odzieży za standardowe. Za długie nogi to wybór między przykrótkimi nogawkami, a zbyt dużym obwodem pasa. Nieco wystający brzuch nie pozwoli dopiąć marynarki, nawet jeśli leży na pozór doskonale. W sytuacjach ekstremalnych dobranie dopasowanej odzieży może się okazać skrajnie trudne, jednak nawet w pozostałych wypadkach, kompromis, na który musimy pójść podczas zakupu gotowej odzieży, może okazać się zbyt duży. Dostosowanie własnych potrzeb do oferty sklepowej często oznacza rezygnację z zachowania tak pożądanego stylu.

Indywidualizm w cenie

Garnitury szyte na miarę to rozwiązanie, które nie tylko pozwala uniknąć półśrodków, ale też gwarantuje spełnienie wszystkich oczekiwań. Rodzaj materiału, jego kolor i faktura, preferowany krój, a przede wszystkim idealne dopasowanie do sylwetki, to wartości trudne do przecenienia. Oczywiście koszt tego rozwiązania jest wyższy od zakupu standardowego modelu, jednak czy jakość, wygoda i dostosowanie do indywidualnych preferencji nie są tego warte? Nie jest to niestety rozwiązanie najszybsze, wymaga bowiem kilku wizyt u krawca, jednak to nadal niewielka niedogodność w stosunku do końcowej satysfakcji.

Istnieje też rozwiązanie pośrednie. Część renomowanych sklepów oferuje zarówno bogaty wybór gotowych wzorów, jak i możliwość skorzystania z dedykowanych usług krawieckich. I niekiedy jest to możliwe niemal bez wychodzenia z domu. Dobrym przykładem jest sklep internetowy EleganckiPan.com.pl. Poza klasycznymi elementami odzieży znajdziemy tu również markowe męskie koszule, buty oraz akcesoria. A jeśli nic z przygotowanych propozycji nie spełni naszych oczekiwań, możemy zakupić kupon podarunkowy do wykorzystania w studiu krawieckim VAN THORN – tutaj przychodzi się nie tylko po perfekcyjnie skrojony strój o indywidualnej formie, ale również po to, żeby porozmawiać o swoim stylu i potrzebach oraz napić się kawy wraz z doradcą. Taki kupon może stanowić pożądany i niebanalny prezent. Dbałość o styl nie musi oznaczać wyrzeczeń!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here