Dinafem Seeds - nasiona kolekcjonerskie dla polskich odbiorców

Nasiona kolekcjonerskie cieszą się dużą popularnością w naszym kraju, szczególnie jeśli porównamy poziom ich konsumpcji z innymi państwami Europy. Rozmaite czynniki mogą składać się na taki stan rzeczy. Z jednej strony, może mieć na to wpływ duże zainteresowania naszego społeczeństwa nie tyle hodowlą, co samym kolekcjonowaniem nasion. Również szybko rozwijający się w naszym kraju rynek konopny sprzyja wzrastającej konsumpcji nasion kolekcjonerskich. Poniżej skupiamy się na nasionach podchodzących od Dinafem Seeds, czyli jednej z najbardziej cenionych na całym świecie banków nasion konopnych. 

Dinafem Seeds – garść danych historycznych 

Każdy kolekcjoner nasion konopi musiał słyszeć o Dinafem Seeds. Jest to jeden z największych na świecie banków nasion, aktywnie funkcjonujący od początku lat 2000. Dinafem Seeds powstało w Hiszpanii, w miejscowości o nazwie San Sebastian. Dość szybko firma osiągnęła lokalny sukces, stając się popularna wśród miejscowych kolekcjonerów i growerów. Nadejście międzynarodowego sukcesu było tylko kwestią czasu. 

Od samego początku pracownicy Dinafem Seeds kładli nacisk na łączenie różnych nasion konopi oraz zgłębianie wiedzy na temat ich produkcji. W 2003 roku Dinafem Seed wypuścił swoje pierwsze ziarenko feminizowane. Tego samego roku uzyskano z niego pierwsze plony, które okazały się całkowicie zadowalające. Odmiana, o której mowa, to oczywiście Power Kush. Jest ona do dziś obecna w ofercie wielu sklepów konopnych oraz banków nasion, i jest jednym z charakterystycznych produktów Dinafem Seeds. 

W 2005 roku Dinafem został oficjalnie otwarty, stając się pierwszym bankiem nasion specjalizującym się wyłącznie w produktach feminizowanych. Pod tym względem, Dinafem był prekursorem rozwoju hodowli feminizowanych poza granicami Holandii. 

Pierwsze popularne odmiany wyprodukowane przez Dinafem to przede wszystkim Power Kush, Moby Dick, Critical oraz Blue Widow. Są to kultowe odmiany konopi, cieszące się popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie. Obecnie, oferta Dinafem obejmuje około 100 różnych odmian konopi, których nasiona możesz włączyć do swojej kolekcji. 

Dinafem w ofercie polskich sklepów konopnych 

Dinafem oferuje swoje produkty również na terenie naszego kraju. Nasiona marihuany Dinafem znajdziesz między innymi w ofercie TanieSianie, polskiego seedbanku, specjalizującego się w udostępnianiu wysoce ekskluzywnego asortymentu. Oprócz wspomnianych wyżej odmian, nasiona od Dinafem to także Cheese czy popularny Northern Lights. 

Dinafem oferuje nasiona feminizowane, czyli posiadające wyłącznie genotyp żeński. Ponadto, dostępne są nasiona automatyczne, czyli poddane specjalnej hodowli, która gwarantuje posiadanie programu „automatycznego kwitnienia”. 

Każdego roku Dinafem wypuszcza nowe odmiany, które spotykają się zawsze z pozytywnym odbiorem dotychczasowych konsumentów. Ich najpopularniejsza i jedna z reprezentatywnych odmian – Moby Dick – zyskała sobie tytuł Dziewczyny roku 2010, od czytelników kultowego czasopisma konopnego Soft Secrets. Również inne odmiany spotkały się z pozytywnym przyjęciem i zostały uhonorowane ekskluzywnymi nagrodami i wyróżnieniami branżowymi.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here